Krýzl se probral 2. místem v obřím slalomu na FEC, 3. byl Zabystřan a Pauláthová 6. v Kanadě

6 min 52 s

Kryštof Krýzl se rozhodl závodit v Číně ještě v jednom obřím slalomu a dobře udělal, neboť zajel 2. místo a může tak odjíždět částečně spokojen. Další bedny dobyl Jan Zabystřan, s výjimkou jednoho závodu (4. místo) obsadil ve všech ostatních dokončených stupně vítězů. A do třetice Kateřina Pauláthová v Kanadě na Severoamerickém poháru (NAC) hlásí návrat v obřím slalomu – s vysokým číslem 37 skončila a 6. místě za 19,23 FIS bodů.

Pro Kryštofa prvním obřím slalomem v Taiwoo skončilo čínské turné, v posledním závodě už nestartoval. Místo toho spěchal nejbližším letadlem do Evropy, aby mohl 16. – 17. prosince startovat na Světovém poháru v Alta Badii, kde jsou na programu obří slalom a paralelní obří slalom. Druhé místo za 14,49 FIS bylo jeho nejlepším výsledkem v Číně. Na sociálních sítích uvedl: „Mé první stupně vítězů po zranění…“ Následně zhodnotil celé čínské turné: „Nedopadlo to úplně tak, jak jsem si představoval, ale zase jsem získal dobrou zkušenost s kompletně odlišným sněhem a také jsem se trochu rozzávodil.“ To je pozranění hodně důležité. A zkušenost s atypickém čínským sněhem Kitan i celý tým jistě zúročí na ZOH 2022 v Pekingu.

Jan Zabystřan skončil na 3. místě ve třetích nejlepších bodech kariéry v obřím slalomu, ty dvoje předchozí pocházejí z minulého týdne z Wanlongu. Ondřej Berndt skončil sedmý. Poslední obří slalom ani Zaby a Ondra nedokončili. Závěrečné bří slalomy se povedly holkám. V prvním skončila Elese Sommerová na 10. místě a Tereza Nová byla pět setin za ní jedenáctá. Pro Elese je bodový zisk 35,04 kariérním maximem v této disciplíně. Tereza Nová jela za 35,46 což byl v tu chvíli její druhý výsledek, dnes brzy ráno ho ale vylepšila, když v posledním obřáku skončial 10. za 33,42 FIS bodů. Její průměr tedy bude činit 31,47 FIS bodů.

Dobré zprávy přicházejí z Kanady. Kateřina Pauláthová zvládla rozbitou trať a se startovním číslem 37 se probojovala na konečnou 6. příčku. Vyjela si 19,23 FIS bodů, čímž se začíná vracet k bodům, které měla před zraněním. Po prvním kole jí s vysokým číslem patřila sedmá příčka. „První kolo byl šílený boj, bylo to hodně rozbité. No a to druhé jsem stihla bohužel trochu pokazit… Udělala jsem chybu na rovině… Dole už jsem pak myslela, že nemám nohy - bylo to i hodně dlouhé. Celkově ten závod byl těžký na to, že to byl obřák.“ říká Kateřina a dodává: „Dojelo snad jen čtyřicet holek a zase se hodně podalo do sítí. Jsou na tom kopci takové dost ostré hrany a je to úzké, takže jednou jdeš na vnitřní lyži a letíš do sítí…  Asi třicet holek v nich dnes skončilo, takže se ten závod protáhl do půl čtvrté. Začaly jsme tady tomu říkat skicross. Mezi nedokončivšími byla bohužel i Tereza Kmochová. Do sítí ale naštěstí nespadla, pouze podjela jednu z branek a nevešla se do další.

Výsledky OSL mužů v Taiwoo najdete zde, OSL NAC žen v Panoramě zde, prvního OSL žen v Taiwoo zde, druhého zde. Čínská mise tímto závodem končí, mise Kateřiny Pauláthové v Kanadě ještě zdaleka ne a dnes jede o evropské body v obřím slalomu v Andalu Gabriela Capová.