Krýzl na 26. místě v alpské kombinaci SP v Kitzbühelu, Bank nestartoval

5 min 39 s

Kryštof Krýzl bodoval v dalším závodě Světového poháru, když v pátek 22. ledna skončil na 26. místě v alpské kombinaci v Kitzbühelu.

I když se oficiálně jelo superG, dá se říci, že jinde by to byl normální sjezd. Legendární sjezdovka Hahnenkamm prověřila důkladně všechny závodníky, ledová pista byla skutečně náročná. Celkem 26 závodníků superG nedokončilo …

Kryštof Krýzl, který startoval až s číslem 87, udělal hned v první bráně chybičku, zcela ho to vyneslo a málem zastavil: „Normálně mě chyba třeba ve slalomu nakopne a jedu dolů o to razantněji, ale tady to fakt nešlo. Je to hrozně těžkej kopec a nenabral jsem v tu chvíli dostatek morálních sil to pustit,“ přiznal po závodě.

V superG tak skončil až na 61. místě se ztrátou 6,44´´na vítězného Nora  Aksel Lunda Svindala.  Nutno dodat, že se startovalo poměrně pozdě, intervaly byly dlouhé, závod byl také několikrát přerušen.  Trať se tak postupně ponořila do stínu, který zhoršil viditelnost na sjezdovce. Dodáváme, že to Kryštof vůbec nezmínil jako nějakou výmluvu, jen popisujeme podmínky, které tento závod přináší.

Zdejší SuperG se tradičně hodnotí také jako samostatný závod SP. Do kombinačního slalomu nakonec poměrně dost sjezdařů nenastoupilo, ani tak ale Krýzl kvůli časové ztrátě nepočítal s bodovaným umístěním, odstartoval až jako čtyřicátý. Nicméně druhé kolo zajel parádně, předvedl 9. nejlepší čas a nakonec se do první třicítky prosadil. Závod vyhrál Fancouz Alexis Pinturault.

„Je to festival a reklama na náš sport, myslím, že tady vidíme to nejkrásnější, co může alpské lyžování nabídnout,“ popsal atmosféru v dějišti závodů Aleš Krýzl, předseda úseku alpského lyžování SLČR. „Rozpočet celého závodu je 7,5 milionu eur, koná se ve skvělém středisku, všechno je perfektně nachystáno, probíhá bohatý doprovodný program, nad závodem přelétají bombardéry a stíhačky, kopec je neskutečně náročný,“ popisuje zdejší show.  „Pista je totálně ledová a preparovaná, musím říct, že všichni měli už při prohlídce problém se na tom udržet, každý hledal záchytné body po okrajích, kde se dalo zastavit. Já jsem ani závodní trat´ neprojel celou, hned nahoře, jak to šlo, jsem z toho vystoupil a sjel to okolo,“ přiblížil Aleš, sám bývalý závodník a zkušený pořadatel, co Kitzbühel obnáší.

Kryštof Krýzl tedy skončil na 26. místě v alpské kombinaci SP a bral dalších 5 pohárových bodů. Jak už jistě víte, loni třetí Ondřej Bank do závodu nenastoupil a kvůli zdravotním problémům ohlásil na měsíc přestávku v sezóně.