×
Krýzl mistrem Nového Zélandu ve slalomu, na N.Z. míří rovněž Dubovská

Krýzl mistrem Nového Zélandu ve slalomu, na N.Z. míří rovněž Dubovská

11.08.2017

Svou sbírku mezinárodních mistrovských titulů Kryštof Krýzl rozšířil díky vítězství ve slalomu na Coronet Peaku o titul novozélandský. Nyní má tituly ze sedmi zemí, celkem jich vlastní čtyřiadvacet. Gratulujeme. Na Nový Zéland v těchto dnech dorazí také Martina Dubovská.

Kryštof Krýzl zvítězil o tři setiny před tréninkovým kolegou z World Racing Academy Rakušanem Richardem Leitgebem a z vítězství v prvním slalomu této sezóny měl radost. Na FB uvedl: „Vyhrát mistrovství Nového Zélandu není špatný začátek olympijské sezóny. Zvláště pak, když můžu na stupních vítězů stát se tréninkovým kolegou z WRA.“ Pro zajímavost, vedle dnešního novozélandského a 16 českých titulů vlastní Kryštof dva rakouské, dva lichtenštejnské a po jednom chorvatském, ruském a německém. Hodnota Kitanova výsledku je 11,92 FIS bodů. Výsledky závodu najdete zde.

Martina Dubovská přiletí na N. Zéland 11. srpna a stráví zde čtyři a půl týdne převážně tréninku, ale odjede i čtyři závody. „Dva slalomy a dva obřáky na Coronet Peaku. A chtěla bych ještě startovat v paralelním slalomu na Winter Games, ale teprve uvidím, jestli mě pustí, protože je to pouze na pozvánku, ale doufám, že ano,“ říká nová česká slalomová jednička. Trénovat bude s Adamem Provazníkem, českým juniorským reprezentantem (*2000), který žije převážně v Austrálii. „I letos jedu bez Jana – osobního trenéra. Důvodem jsou finance. Odlítám z Vídně s Braněm Bízikem, trenérem Adama.

A jak Mati vychází letošní příprava? „Myslím, že zatím byla dost dobrá. Trénuji hodně jak kondičku tak fyziotrénink a doufám, že se to ubírá správným směrem (úsměv). Na lyžích jsme byli měsíc ve Francii a bylo to tam super. Když jsem se vrátila, musela jsem si nechat vytrhnout zub, osmičku. Trošku mě to potrápilo, ale už je to dobré. Pak jsme jeli ještě na dva dny na Hintertux, abych zkusila nové lyže, ale tam to nebylo se sněhem moc dobré…“

Na N. Zéland se Martina vrací po sedmi letech. „Na Zéland se těším. Jen se mi nelíbí, že tím končí moje léto, protože já ráda lyžuji v teple. Ale na lyže se moc těším a doufám, že až se vrátím, pár dní tepla si doma ještě užiju. Každopádně jsem ráda, že tam jedu právě teď, protože tréninkové podmínky v Evropě nejsou moc dobré. Takže Janovi patří dík, že to takto zmenežoval,“ uzavírá Martina.

(EK)

Photo: FB K.Krýzl, archiv M.Dubovská

Fotogalerie


Partner

Audi

Generální partner žákovské reprezentace

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska