×
Kryštof Krýzl slaví celkové vítězství v Australsko-Novozélandském poháru

Kryštof Krýzl slaví celkové vítězství v Australsko-Novozélandském poháru

08.09.2017

Až doma, týden po návratu z jižní polokoule, Kryštof Krýzl zjistil, že stal vítězem letošního ročníku Australsko-Novozélandského poháru. Závěrečný program ANC v rychlostních disciplínách byl totiž kvůli nepříznivému počasí definitivně zrušen a v technických disciplínách náš reprezentant nasbíral nejvíce bodů ze všech. Gratulujeme!

Za premiérové vítězství je rád. „Samozřejmě jsem to nečekal, nikdo nemohl vědět, že zruší rychlostní disciplíny. Je to příjemný, je to poprvé, co jsem takto celkově vyhrál kontinentální pohár. Asi to nějakou hodnotu to má, docela o tom píšou i zahraniční servery, je to dobrá reklama před sezónou. Jednou budu moci říct svým dětem, že jsem vyhrál takovýto seriál,“ usmívá se Kryštof.

Zvítězil před slovenským kolegou Andreasem Žampou a Rakušanem Magnusem Walchem. Zajímavostí je, že ani jeden z trojice v jediném závodě nezvítězil. Kryštof byl ale jediný, komu se podařilo vystoupil na stupně vítězů hned třikrát. „Byl jsem ve výsledcích stabilně nahoře. Konkurence letos byla opravdu vysoká, navíc na nových obřákových lyžích se rozšířila na více závodníků,“ prozradil.

Poklonu vysekl Andreasovi Žampovi. „Jezdí naprosto božsky. Je to čistý specialista na obřák a jeho styl je snad lepší než má Ligety. K tomu jeho neskutečné nasazení v závodech až na samotnou hranici… Je to vzrůšo ho sledovat a šílenství ho porazit.“

Právě Andreas by mohl Kryštofovi přivézt vítěznou trofej, medaili a číslo lídra, na Novém Zélandu zůstávají s bratrem Adamem trénovat až do 16. září. „Vůbec nevím, jak se to v takových situacích řeší, jestli mi ji třeba po Andreasovi pošlou nebo ji předají našim zástupcům po podzimním zasedání FIS v Zürichu? Taky je možné, že to nebudou řešit vůbec, že když jsem odjel dříve,“ uvažuje. Loni vyhrál Andreas Žampa a dostal se i na místní billboardy. „To by nebylo špatné,“ usmál se jet legem zmožený, ale spokojený Kryštof Krýzl.

Konečné pořadí ANC najdete zde.  

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Audi

Generální partner žákovské reprezentace

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska