Kotzmann je mistrem Slovenska, Krýzl je vicemistrem Ruska a Capová opět vylepšila body

6 min 6 s

V posledních dnech zaznamenala řada českých alpských lyžařů úspěchy a zlepšené FIS body nejen na různých národních šampionátech, ale i v závodech FIS.

Kvalitním výsledkům minulých dní vévodí Kryštof Krýzl s dvěma desetibodovými výsledky ve slalomu, když byl na mistrovství Ruska druhý a o den dřív ve FIS slalomu vyhrál. V obřím slalomu si po 3. místě ve FIS závodě a osmém místě na FEC z Jižního Sachalinu odváží průměr 14,59 FIS bodů. Body jsou to hodně dobré, ale jeho touhu startovat příští sezóně SP, stejně jako letos hned za třicítkou nejlepších, to neřeší a tak bude muset letos bojovat ještě v dalších závodech.

Spokojená z Ruska odlétá Gabriela Capová. Na Jižním Sachalinu si vyjela životní body ve slalomu už na Far East Cupu a na mistrovství Ruska přidala třetím místem další výsledek, kterým si je ještě o 0,64 bodu zlepšila. S hodnotou 12,12 FIS bodů se bude po sezóně pohybovat do 75. místa na světě. Zlepšila se tam i v obřím slalomu, když vyjela druhý výsledek sezóny (ten první má z Kranjske Gory z před tří týdnů). Její průměr teď bude 27,98 FIS bodů.

Na Štrbském Plese zajel na mistrovství Slovenska životní obřák za 17,66 FIS bodů Adam Kotzmann a spolu s Filipem Forejtkem, který skončil druhý za 25,40 FIS bodů porazili na třetím místě domácího Adrease Žampu. Jedná se o cenný skalp, neboť Andreas v letošní sezóně dokázal v obřím slalomu 4x bodovat ve Světovém poháru. Nejlepší čas druhého kola zajel Jan Skořepa, celkově šestý. V rámci mezinárodního mistrovství Slovenska skončila ve slalomu i obřím slalomu na 3. místě Veronika Čamková.

Na mistrovství Slovinska na Krvavci skončila v obřím slalomu pátá Ester Ledecká. K nejlepšímu výsledku sezóny (19,47) tak přidala druhý nejlepší podobné hodnoty 19,87 FIS bodů.

Životních bodů ve sjezdu na Krvavci a třetího místa na jiniorském mistrovství Slovinska 27. března dosáhla Pavla Klicnarová. Bodová hodnota činí 47,71 FIS bodů. Druhý výsledek sezóny zajela 9. Kateřina Pauláthová (56,33) a 11. Tereza Kmochová (66,21). Pavla Klicnarová v minulých dnech prokázala také dobrou formu v obřím slalomu a super-G. Na mistrovství Slovinka skončila v obřáku 7. za 22,99 bodů a den dříve na mistrovství Německa dvanáctá za 24,16 bodů. V super-G již 13. března zajela v kariéře nejlepších 29,43 FIS bodů.

Na mistrovství Německa se v obřím slalomu rozhodně neztratily ani 8. Kateřina Pauláthová za 19,37 FIS bodů a 9. Martina Dubovská za 20,11 FIS bodů.

Ve slovinské Rogle na FIS slalomech 20. – 21. března své loňské body obhájil první den 9. a druhý den 11. Ondřej Berndt. Průměr 18,84 FIS bodů je dobrou zprávou jak vzhledem k faktu, že je Berndt letos slalomu zatím tolik nevěnoval (jen 6 startů), tak k jeho ambicím v alpské kombinaci.

O dalších výsledcích českých závodníků v závěru sezóny vás budeme průběžně informovat, všichni by se pak  měli sejít a utkat o tituly na mistrovství ČR ve Špindlerově Mlýně 1. – 4. dubna.