×
Kateřina Pauláthová v Lienz obří slalom nedokončila, Jan Zabystřan v alpské kombinaci v Bormiu 37.

Kateřina Pauláthová v Lienz obří slalom nedokončila, Jan Zabystřan v alpské kombinaci v Bormiu 37.

29.12.2017

Ani při své druhém startu v obřím slalomu SP po zranění kolene česká reprezentantka a česká obřáková jednička Kateřina Pauláthová neviděla cíl prvního kola. Vypadla ještě před prvním mezičasem. V Bormiu se v náročné alpské kombinaci umístil jediný český zástupce Jan Zabystřan na sedmatřicátém místě.

V Lienz se obří slalom odjel za příznivějších podmínek, než včerejší slalom, který byl vyloženě rozbitý. Organizátoři během včerejšího pozdního odpoledne pistu zahladili a znovu prolili vodou. Noční mráz -9°C pak odvedl zbytek práce. Přesto se v některých místech udělaly díry a jedna z nich se stala osudnou i pro Kateřinu Pauláthovou. „Nevím, co k tomu říct, je to prostě těžké. Jak nejsem vyježděná, tak mě rozhodí každá chyba a nezvládám ji.“ Skutečnost, že už ale opět může závodit s elitou na SP ji těší. „Jinak to bylo hezké, líbilo se mi to,“ řekla po závodě. Další SP je na programu 6. ledna. Jelikož ve slovinském Mariboru není sníh, byl přeložen do Kranjske Gory. „Ještě zvažuji tento start. V Kranske Goře to bude ledové, těžké, na strmém kopci. Uvidím, zda se nebude lepší se vydat na Evropský pohár,“ uvažuje Kača.

V Bormiu v alpské kombinaci dojel Jan Zabystřan na 37. místě. Při druhém startu na Světovém poháru se jednalo o další cennou zkušenost a oceňuje se i fakt, že podstoupil náročný a nebezpečný sjezd v Bormiu. V alpské kombinaci zaostal za vítězným Alexisem Pinturaultem o šest vteřin. Ondra Berndt se rozhodl po absolvování tréninku sjezdu v Bormiu alpskou kombinaci, kvůli vysokému riziku zranění během olympijské sezóny, vynechat. Kryštof Krýzl do Bormia z těchto důvodů vůbec necestoval, připravuje se na technické disciplíny. 

Výsledky OSL žen v Lienz najdete zde, AC mužů v Bormiu zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska