Kateřina Pauláthová bodovala v Evropském poháru v Sestriere, skončila 21. v obřím slalomu

3 min 31 s

Už v úterý 28. ledna 2014 uspěla Kateřina Pauláthová na Evropském poháru v italském Sestriere. Se startovním číslem 33 předvedla svůj nejlepší výsledek v sezóně a vybojovala povedené 21. místo a získala dalších deset bodů v hodnocení soutěže.

„První jízda byla excelentní,“ chválil její třináctou pozici po prvním kole otec a trenér Radovan Pauláth. „Jenže v druhém kole mi došly síly. Prostě jsem odpadla, po nemoci mi ještě schází fyzička,“ dodala 20letá lyžařka.

Závod se jel relativně vysoko, okolo 2400 metrů nad mořem. „Fantastická pista, taková zatím nebyla ani na svěťáku,“ pochvalovala si Kateřina Pauláthová.

Oficiální výsledky závodu najdete zde.

V průběžném pořadí Evropského poháru je Pauláthová v obřím slalomu na 52. místě s 23 body, celkově to představuje 123. pozici.

Lednový trénink a závodění výrazně ovlivnila choroba, která českou reprezentantku dostihla. Od 15. ledna se devět dní potýkala s vysokými teplotami a měla nasazena antibiotika, pět dní byla zcela bez tréninku. Minulý víkend se už opět poctivě připravovala v malém italském středisku nedaleko Sestriére.

Dosavadní nejlepší výsledek sezóny je povzbuzením před ZOH v Soči, na kterých bude nás Kateřina samozřejmě reprezentovat. I s ohledem na prodělané onemocnění a výpadek v přípravě dává přednost pořádnému tréninku a nebude tak startovat na nejbližším závodu Světového poháru ve slovinské Kranjské Gore. V rámci přípravy ještě plánuje dva starty v Evropském poháru, 6. a 7. února v Monte Pora v Itálii. A 11. února odlétá speciálem k Černému moři na zimní olympiádu.