Jan Zabystřan dobyl podruhé v nové sezóně stupně vítězů

3 min 34 s

Juniorský reprezentant a dvojnásobný juniorský mistr světa ve věkové kategorii U18 v sobotu skončil na 3. místě v obřím slalomu na juniorském závodě v italském Pfelders. Skvěle mu sekundoval kolega z juniorského reprezentačního týmu Jan Ouvín, který skončil zajel se startovním číslem šestadvacet 6. místo a vyjel si tím dosud nejlepší FIS body.

Honza Zabyatřan už podruhé v této sezóně vystoupil na stupně vítězů na závodech kategorie NJR. Po druhém místě ve slalomu v Soldě přidal v tuto sobotu třetí místo v obřím slalomu v Pfelders. Pozitivní je zejména to, že poprvé v této sezóně, ve které kompletně vyměnil materiál (přechod od Headu k Atomicu) našel dobrý závodní ‚rytmus‘ i v obřím slalomu. V Pfelders totiž druhé kolo o dvaačtyřicet setin vyhrát a to ho posunulo z desátého místa po prvním kole až na stupně vítězů. Bodově se jedná o jeho 4. nejlepší obřákový výsledek v kariéře.

Honza Zabystřan výkn ve obřím slalomu zhodnotil těito slovy: "Po zkušenosti z minulého závoduna državějším sněhujsme trochu tupili lyže, ale první kolo ukázalo, že to nebylo nejlepší rozhodnutí, protože to byl docela led. Na druhé kolo mi lyže přiostřil a z jízdy už jsem měl mnohem lepší pocit. Zajel jsem ji naplno a byl z toho nejrychlejší čas."

Po prvním kole si ještě lépe vedl mladý Jan Ouvín (ročník narození 1999), který byl osmý se startovním číslem 26. Šestou nejrychlejší jízdou v kole druhé se propracoval ke svému dosavadnímu bodovému maximu v této disciplíně 43,46 FIS bodů. Na ceremoniálu byl vyhlášem nejepším mladším juniorem dne.