Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH třiadvacátá, Gabriela Capová devětadvacátá

6 min 18 s

Velmi dobrého výsledku dosáhla při svém debutu na Olympijských hrách v alpském lyžování Ester Ledecká. V obřím slalomu slalomu obsadila 23. místo, v druhém kole zajela šestnáctý nejrychlejší čas. Neztratila se ani Gabriela Capová, debutantka na ZOH, když skončila dobrém 29. místě. Olympijskou vítězkou je Mikaela Shiffrinová (USA), stříbro paří Ragnhil Mowinckelové (NOR), bronz Federice Brignone (ITA).

Před závodem lyžařský trenér Ester Ledecké Tomáš Bank říkal, že by bylo super být po prvním kole v třicítce, ale že si nemyslím že je to úplně reálné, protože obřák trénovali jen málo. Přesto Ester po prvním kole byla 29. a tak možná svého trenéra překvapila. Do druhého kola vyjížděla Ester jako druhá a zajela v něm šestnáctý nejlepší čas, kterým se posunula až na konečné 23. místo.

„Řekli jsme si, že je to krásný závod, a že se není čeho bát. To Ester splnila, jela fakt dobře. Už jí trochu docházely síly, protože je to fakt dlouhé, ale jízda byla dobrá. Spokojenost,“ hlásí Ondřej Bank.

Dobrý výkon podala také Gabriela Capová. Se startovním číslem 54 jela 34. čas prvního kola. V kole druhém tedy jako 34. vyjížděla na trať a zajela 27. nejrychlejší jízdu. A byla to výrazně nejlepší jízda ze všech, co startovaly za třicítkou nejlepších. Porazila v ní také závodnice, které startovaly zkraje druhého kola. Celkově to znamenalo 29. místo. V cíli zaťala pěst ve vítězné gesto, svůj cíl pro dnešní závod splnila.

„Mám radost, že jsem v TOP30. Pořád jsem sice měla rezervy, cítím, že ten obřák nemám ještě dostatečně naježděný a v obou kolech jsem udělala nějaké chyby. Kopec byl byl docela těžký, neustále se měnil profil, pista byla super, jen asi v jedné bráně na prudkém byly seky, ale dalo se to a zbytek pisty byl super,“ neskrývala radost ze svého olympijského představení závodnice žijící v Brušperku.

Smutné z výpadků v prvním kole byly jak Kateřina Pauláthová, tak Martina Dubovská. Kateřina vypadla deset bran před cílem v nepříjemné průjezdné brance, do které přijela trochu rozhozená, přiklonila ke svahu mírně přerotovaná ramena a vypadla. Na třetím mezičase jí patřilo 34. místo. „Úplně mi odešly nohy. Neměla jsem sílu, nevím co se stalo. Cítila jsem se jakoby mě přejela rolba, ráno jsem bez bolesti ani do schodů nemohla vyjít. Na trati jsem vůbec nepracovala a úplně zbytečně jsem se tam v té brance přetočila,“ přemýšlela smutně Kača.

Martina Dubovská neměla na trati obřího slalomu dlouhou životnost. Lehla po vnitřní lyži hned na prvním zlomu po cca deseti branách. „Jsem meganaštvaná. Takto jsem si to určitě nepředstavovala,“ durdila se v cíli.

Zítra ženy čeká slalom od 2.00 první kolo a od 5.45 SEČ druhé kolo. Přímé přenosy budou opět na ČT Sport a Eurosportu 1, který program reprízuje ještě několikrát během dne na Eurosportu 2.

Kompletní výsledky olympijského obřího slalomu najdete zde.