Ester Ledecká v druhém sjezdu v Lake Louise zazářila 7. místem!

5 min 22 s

Fantastické tažení Ester Ledecké pokračuje! Ve druhém sjezdu v Lake Louise obsadila, po pátečním třináctém místě, sedmé místo a zajela tak nejen svůj nejlepší výsledek kariéry na lyžích, ale také nejlepší výsledek ve sjezdu v novodobé historii samostatné České republiky. Gratulujeme!

Každým dnem se česká reprezentantka v alpském lyžování zlepšuje. Po pátečním vyrovnaném kariérním maximu, 13. místě, si v sobotu svou bilanci ještě vylepšila. Ve druhém sjezdu v Lake Louise ji překonalo pouze šest závodnic a Ester Ledecká obsadila úžasné 7. místo. „Mám strašnou radost, ale fakt radost, protože jsem se posunula zase dopředu,“ jásala Ester. V porovnání s pátečním závodem se téměř vyhnula chybám. „Jízda byla dobrá. Doufám ale, že ještě nebyla tou životní. Ještě stále mám co dohánět. Rychlých holek je tam spousty, pořád je na čem pracovat. Ale je to skvělý výsledek.“ Tým Ester pracoval jako vždy naplno. „Jsem ráda, že je všechny mám a že jsme to takhle zvládli,“ poděkovala Olsenovi (servis), Kubovi Markovi (fyzio) a Tomáši s Ondrou Bankovým (trenéři). Nyní patři Ester v pořadí sjezdu SP po dvou závodech 9. místo s 56 body, v celkovém pořadí je 20. Ve WCSL (systému pro nasazování v SP) je ve sjezdu osmadvacátá. V příštím sjezdu v Sv. Mořici tedy opět oblékne startovní číslo mezi 21 – 30. Do té doby ale stihne ještě jedno super-G: hned v neděli na oblíbené trati zde v Lake Louise.

Senzační vítězkou se stala Mikaela Shiffrinová (USA). Přestože už v pátek skončila na stupních vítězů, závod sjezdu vyhrála vůbec poprvé a před letošním SP v Lake Louise starovala ve této disciplíně v SP pouze dvakrát, a to před rokem právě v Lake Louise (obsadila 13. a 18. místo). Druhá v sobotním závodě skončila Viktoria Rebensburgová (GER), třetí Michele Gisinová (SUI). Zajímavostí závodu je, že stupně vítězů ovládky převážně slalomářky. Shiffrinovou netřeba představovat, třetí Gisinová jezdí ve slalomu stabilně v TOP15. Druhá Rebensburgová sice není slalomářkou, ale původně obřákářkou. Rychostní disciplíny přidala až v průbehu posledních sezón a letos zatím kraluje (opět) obřímu slalomu.

Výsledky sobotního sjezdu v Lake Louise najdete zde. Zítra sledujete přenos super-G na Eurosportu od 18.45h. S Ester Ledeckou se po roce představí i Klára Křížová. Předtím ale nezapomeňte povzbudit Kryštofa Krýzla 1. kole obřího slalomu v Beaver Creeku. Vysílá Eurosport od 17.45h., druhé kolo pak po SG žen ve 20.30h.