×
Ester Ledecká v super-G v Lake Louise spadla a Kryštofu Krýzlovi unikly body o čtyři desetiny

Ester Ledecká v super-G v Lake Louise spadla a Kryštofu Krýzlovi unikly body o čtyři desetiny

04.12.2017

V neděli se jel poslední ze tři závodů SP v Lake Louise a Ester Ledecká si opět jela pro bodovaný výsledek, jenže přišel pád do sítí. Klára Křížová při letošní závodní premiéře skončila 43. Kryštof Krýzl v obřím slalomu SP v Beaver Creeku 41. časem nepostoupil, chyběly mu čtyři desetiny.

Ester mířila k dalšímu bodovanému výsledku. Na posledním mezičase jí patřila 19. pozice a měla tendenci zrychlovat, poslední úsek projela jako 11. Místo toho přišel pád do sítí. „Ani nevím, kde se stala chyba, teprve to s trenéry rozebereme. Ondra (Bank) říkal, že jsem možná zachytila rukou o branku. Ale jsem v pohodě, jen jsem se trochu pomazlila se sítěmi. Když člověk jezdí na téhle úrovni, tak občas spadne - já naštěstí ne moc často. Nevím, jak to vypadalo v televizi, ale nic dramatického se nedělo,“ uvedla na sociální síti a nezapomněla poděkovat fanouškům za podporu a dodala, že dosažené výsledky jsou motivací do další práce.

Klára Křížová po pádu z minulého týdne v Nakisce nebyla 100% fit a rozhodla se proto nastoupit pouze do super-G. Po roční závodní pauze, způsobené jak zdravotní tak finanční situací, dojela na 43. místě.

Kryštof Krýzl v Beaver Creeku s vysokým číslem 63 zajel 41. nejrychlejší čas, od postupu do 2. kola ho dělily čtyři desetiny. Na první místo přitom ztrácel jen 2,61s, což je velmi kvalitní odstup, navíc obří slalom v Beaver Creeku patří k delším tratím (60 bran). Nahuštěné a relativně velmi malé časové odstupy lze přisuzovat změněným parametrům mužských obřákových lyží (rádius je od letoška upraven z 35 na 30 metrů). Podle slov samotných závodníků lze na novém typu lyží provést všechno snáz. „Najednou je v obřáku daleko více kluků, co na to má,“ podotkl Kryštof Krýzl už na letním závodně tréninkovém soustředění na Novém Zélandu a v Austrálii. Obřák v Beaver Creeku vyhrál Marcel Hirscher (AUT), a to si zaslouží obrovský respekt, vzhledem k jeho zdravotním peripetiím z léta a podzimu (fraktura kotníku).

(EK)

Photo:CzechSki/ZoomAgence

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska