Dubovská urvala v posledním závodě Univerziády bronz ve slalomu

3 min 19 s

To nejlepší na konec, jako by si řekla česká reprezentantka Martina Dubovská a v posledním závodě Univerziády získala bronzovou medaili ve slalomu. „Jsem ráda, je to super. Před závodem jsem si říkala, že za medaili bych byla spokojená a taky jsem,“ usmívala se mladá závodnice.

Univerziáda v italském Trentinu vyvrcholila posledním závodem v pátek večer, kdy se na start slalomu postavily ženy a mezi nimi i české sjezdařky Martina Dubovská, Valentina Volopichová, Michaela Smutná, Pavla Klicnarová a Gabriela Capová. Všechny své kolegyně ale zastínila Martina Dubovská. Už v prvním kole jasně ukázala, že z českých závodnic je nejrychlejší. Ve výsledkové listině po něm figurovala na šestém místě. „První kolo jsem zase jela hrozně bez šťávy,“ nebyla přesto Martina spokojená se svým výkonem.

Na šestém místě ztrácela na vedoucí Srbku Nevenu Ignjatovič jednu vteřinu a 47 setin vteřiny. Aby získala medaili, musela předvést rychlou jízdu. A Martině se to podařilo – zajela ho ze všech závodnic jako třetí nejrychlejší. „Druhé kolo jsem jela už lépe, ale už nebylo tolik sil. Těch závodů už bylo hodně. Chtěla jsem ve výsledkové listině ještě výš, ale musím ještě trénovat,“ plánovala Martina Dubovská už po závodě.

V dobrém světle se ukázaly i další naše sjezdařky – Valentina Volopichová skončila 16., Michaela Smutná 18. a Pavla Klicnarová 32. Gabriela Capová bohužel nedokončila druhé kolo.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

(AH)

Podium ze slalomu žen na Zimní Univerziádě 2013 v Trentinu (foto: Czech Ski/AH - Anja Talan/FB - thanks )

Martina Dubovská v cíli krátce po dojezdu druhého kola (foto: Czech Ski/AH - screenshot Eurosportplayer.cz)