×
Dokument ČT o zakladateli a průkopníkovi alpského lyžování Matyáši Žďárském

Dokument ČT o zakladateli a průkopníkovi alpského lyžování Matyáši Žďárském

05.06.2017

Česká televize minulý týden odvysílala dokument o zakladateli a průkopníkovi sjezdového lyžování i skialpinismu Matyáši Žďárském. Příběh rodáka od Třebíče je součástí dokumentárního cyklu České zázraky o Češích, kteří změnili svět.

Dokument Petry Všelichové o Matyáši Žďárském, v němž vystupuje řada bývalých i současných českých reprezentantů, trenérů a funkcionářů naleznete zde. Bonusy, které se do dokumentu nevešly zde.

Oficiální text České televize:

Žďárského vázání, lyžařská technika, bivakovací vak zvaný žďárák, hora na Antarktidě, chata v Alpách, muzeum i několik ulic – to je výčet věcí a míst, která nesou jméno Matyáše Žďárského. Rodáka od Třebíče a zakladatele alpského lyžování. Díky němu propadly kouzlu zasněžených strání nejprve masy Vídeňanů a po nich i nadšenci z celého světa.

Žďárský byl talentovaný, zručný a široce vzdělaný, byl to dříč a nezmar, který si šel za svým, i když mu život házel klacky pod nohy: dva těžké úrazy, posměch a úšklebky okolí, to vše jej zocelilo a hnalo k cíli. Jeho odkaz zimu co zimu ožívá na zasněžených stráních a v horách po celém světě.Partner

Audi

Generální partner žákovské reprezentace

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska