×
Dohromady dvanáct setin dělilo Dubovskou a Capovou od postupu do 2. kola na SP ve Flachau

Dohromady dvanáct setin dělilo Dubovskou a Capovou od postupu do 2. kola na SP ve Flachau

10.01.2018

Noční slalom Světového poháru ve Flachau by na jedné straně pro české reprezentantky Martinu Dubovskou a Gabrielu Capovou smolný, na stranu druhou ale ukázal současný potenciál českého slalomu, který není, po ukončení kariéry Šárky Strachové, vůbec špatný. Dvě Češky totiž zůstaly za branami druhého kola jen velmi těsně – na 31. a 34. místě.

Martina Dubovská, bodující v prvním slalomu sezóny v Levi a v prvním slalomu roku 2018 v Zagrebu, skončila ve Flachau nejmenším možným rozdílem, tedy o jedinou setinu sekundy, na prvním nepostupovém 31. místě. „Takto malý rozdíl je mezi velkou spokojeností a velkým zklamáním,“ říkala v cíli prvního kola a ukazovala přitom téměř sevřený palec s ukazováčkem, v tu chvíli symbolizující jednu setinu. „Spokojená nejsem, ale není to jen o té jedné setině, je to celkově o mém celkovém současném lyžování. Necítím se na lyžích dobře, jela jsem to kolo silou vůle a v rozježdění před závodem jsem nejezdila dobře. Prostě forma není, jaká by měla být a já ani pořádně nevím proč. Jedu proto teď domů, trochu si odpočinu a budeme trénovat,“ nastínila nejbližší plány s úmyslem k návratu do formy a směrem k ZOH Martina Dubovská.

Gabriela Capová po životním slalomu v Krajske Goře, kde brala 19. místo a premiérové body v kariéře, si postup ve Flachau skoro zopakovala. Na 34. místě jí k postupu do 2. kola chybělo pouze 0,11s. S číslem 49 předvedla kvalitní výkon na horních dvou třetinách trati, kde její mezičasy s rezervou atakovaly postupovou třicítku. „Před cílem mi ale trochu došly síly,“ prohodila. Postup tak nechala na posledních šesti brankách, kde chybějící síly kompenzovala předklonem hrudníku a lyže proto nenechala jet. „Jsem ale hodně ráda, že jsem se do toho závodu pustila stejně jako v Kranjske Goře, že jsem se nenechala svázat očekáváním, které dnes ode mě každý měl. Jela jsem naplno, šlapala do toho a předvedla svou dobrou jízdu. V Kranjske Goře bylo štěstí na mé straně, ve Flachau těsně ne. Ale celkově jsem spokojená s tím, jak jsem do závodu šla,“ řekla Gábina, kterou nyní čekají závody FIS v Gaalu a Evropský pohár v Zell am See.

V cíli své dceři fandil i otec Ivan Cap a ten byl s projevem Gábiny spokojen. „Ještě nikdy jsem ji osobně v závodech neviděl takhle jet jako tady a v Krajske Goře, ale tu jsem sledoval v TV. S Gabkou a Boštjanem (pozn. Božičem, slovinským trenérem Gábiny) si dáváme postupné cíle a ten letošní jsme v Kranjske Goře splnili.“

Závod ve Flachau vyhrála suverénní Mikaela Shiffrinová (USA). její vítězství se ale zrodilo nezvykle až ve druhém kole. V prvním byla na druhém místě, rozbitější druhé kola tak musela ‚kopnout‘, což bylo letošní sezónu poprvé. Nakonec však opět zvítězila s velkou, téměř vteřinovou převahou. Domácí Bernade Schildová udělala skvělému publiku radost druhým místem, třetí skončila loňská vítězka Frida Hansdotterová (SWE).

Výsledky závodu najdete zde.

(EK)

Photos: CzechSki/ZoomAgence/Eva Kurfürstová

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska