×
Daniel Paulus vyhrál tři obří slalomy v rakouském Hochrindlu

Daniel Paulus vyhrál tři obří slalomy v rakouském Hochrindlu

24.02.2018

Daniel Paulus má v posledních dnech dobrou formu v obřím slalomu. V rakouském Hochrindlu dokázal zvítězit ve třech obřích slalomech po sobě. Ve dvou případech se jednalo o závody kategorie FIS, ve třetím o závod kategorie CIT. Gratulujeme.

Bodově si v jednom ze závodů vyjel nejlepší body letošní sezóny 26,86 FIS bodů, v případě dalších vítězných bodů 27,99 a 29,53se jedná o třetí, respektive šestý výsledek této sezóny.

„Původně jsem do Hochrindlu jel kvůli super-G, abych si v něm zlepšil body, ale tam mi to nevyšlo. Tak jsem moc rád, že se mi povedly obří slalomy,“ říká Dan.

„Jelo se mi dobře a cítil jsem, že mám dobře nastavenou hlavu. V podstatě jako by se jednalo o trénink. Byl jsem úplně v klidu, věřil si, šel do toho naplno a vůbec nepřemýšlel nad tím, že by mohla přijít chyba nebo výpadek. A když už jsem nějakou chybu udělal, okamžitě jsem ji zkorigoval. Z toho mám radost. A taky z toho, že jsem dokázal být rychlý, i když branky byly místy postavené na krátko, na 21 metrů, což já mám radši, když mám mezi brankami více místa a tím pádem i času. Jedu pak čistěji.

„Byl bych rád, kdyby mi taková forma vydržely až do konce sezóny a hlavně, abych to nastavení mysli přenesl do dalších závodů, “ přeje si Dan.

Na loňskou sezónu Dan nevzpomíná v úplně nejlepším. „Byl jsem neustále hodně unavený a často nemocný. Sotva jsem se dal dohromady z jedné nemoci a začal trénovat, už jsem byl nemocný znovu. Ve finále už mi dělalo problém sjet i čtyřiceti sekundový obřák. Nějak jsem vydržel do konce sezóny a pak, když to ze mě všechno spadlo, jsem onemocněl znova a najednou shodil 7 kg váhy, tak se to začalo řešit hlouběji a zjistili mi boreliózu i mononukleózu, takže jsem si prošel obdobím antibiotik a následné dvouměsíční pauzy od veškerého sportu. Příprava na letošek proto nezačala optimálně, měl jsem velké manko, hlavně kondiční, které vnímám dodnes a tak teď nejezdím žádné dlouhé závodní šňůry, ale vždy jen na jedny, dvoje závody a zase domů, abych nabral energii. Původně jsem si myslel, že o víkendu teď vyrazím na slalomy na Mísečky, ale cítil jsem, že potřebuji odpočívat, tak jsem zůstal doma.“

Přehled výsledků Dana Pauluse najdete zde.

(EK)

Photo: FB CrocSkis

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska