×
Czech Ski Academy zve všechny budoucí šampióny na ski kemp

Czech Ski Academy zve všechny budoucí šampióny na ski kemp

03.05.2016

Pojeďte zažít tréninkovou atmosféru pod vedením olympijské reprezentantky Petry Zakouřilové a trenéra Jardy Rakušana, ideální podmínky ke zdokonalení Vaší techniky a poznáte jak trénují Ti nejlepší. Proč s námi na kemp?

Jarda Rakušan: „Nejlepší doba k nácviku nových technických lyžařských dovedností je právě teď, po sezóně. Mladí lyžaři nemají základní lyžařské dovednosti ještě dostatečně zautomatizovány, některé provádějí nepřesně či dokonce špatně. Potřebují se učit nové rozšiřující dovednosti na správných základech těch již zvládnutých.

Přitom je všeobecně prokázáno, že základní pohybové dovednosti začínají mizet po poměrně krátké době, zhruba již po třech týdnech. Lyžař nepřestane být lyžařem, tak jako nikdo nezapomene jezdit na kole. Ale právě mladý lyžař potřebuje po delší přestávce delší čas na znovu získání pocitu skluzu a rychlosti, delší čas k opětovnému oživení již naučeného. Hlava mladého lyžaře je ještě plná dojmů ze skočené sezóny, je plná chuti zlepšit se v té další.

A proč zároveň nevyužít jarních, oproti létu určitě kvalitnějších lyžařských tratí, k nácviku nové techniky? Ano je dobré si po sezóně odpočinout, zregenerovat, ale na odpočinek bude čas i v parném létě, kdy po ledovci tečou potoky vody a sněhová podložka se ani náhodou nepodobá té, na níž se závodí. Ostatně náš camp nebude o kvantitě, ale o kvalitě. Stane se návodem, jak dál zdokonalovat lyžařskou techniku v průběhu přípravného období.

Ne náhodou v časné jarní době potkáte na ledovcích jednotlivé špičkové lyžaře, jak nacvičují něco nového, s čím chtějí překvapit v následující sezóně.

Jaro není pro lyžaře jen časem odpočinku, ale i dobou učení!“

Více informací na: www.czechskiacademy.cz 

 

(EK, Jaroslav Rakušan)

 

Photo: archiv CzechSkiAcademy

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska