×
Comeback Kateřiny Pauláthové je otázkou několika hodin

Comeback Kateřiny Pauláthové je otázkou několika hodin

18.12.2017

Už zítra! V úterý 19. prosince se česká reprezentantka s alpském lyžování Kateřina Pauláthová postaví poprvé po operaci křížových vazů v koleni na start Světového poháru. Stane se tak ve francouzském Courchevel v její nejoblíbenější disciplíně, v obřím slalomu. Na paralelní slalom o den později míří Martina Dubovská a Gabriela Capová.

„Bude to ostrý test. Musím to zkusit naplno, i když nemám tolik natrénováno, nesmím se bát díry. Nemám žádné očekávání, ale moc se těším,“ uvedla Kateřina, která mezi závodní branky v Courchevel vyrazí jako 58.

Pauláthová podstoupila 20. dubna plastiku předního zkříženého vazu v pravém koleni. Provedl ji reprezentační lékař, primář MUDr. Jiří Beznoska v nemocnici v Benešově.

Po měsících rehabilitační dřiny a cíleného kondičního tréninku se po pěti měsících poprvé postavila na lyže. Bylo to na konci září v rámci reprezentačního soustředění žen na Passo Stelvio. Pak absolvovala ještě jeden bezmála dvoutýdenní kemp na tyrolských ledovcích Stubai a Hintertux a začátkem listopadu odletěla s tréninkovou parťačkou Terezou Kmochovou a trenérem a otcem v jedné osobě Radulou Pauláthem na měsíční soustředění do Colorada. Tam odtrénovala hlavní lyžařský objem. Po návratu hlásila: „Udělala jsem kus práce, kus je sice ještě přede mnou, ale cítím se velmi dobře.“

V rámci soustředění v USA absolvovala i dva obří slalomy kategorie FIS. Předtím ještě jezdila jako předjezdec na ‚Nor Amech‘. K závodům řekla: „Nechtěla jsem se stresovat, přesto jsem byla hodně nervózní. Dala jsem si první kolo a cítila se fajn. S chutí jsem se pustila i do druhého, ale chytila jsem díru a zbytek raději vypustila. Druhý den už jsem si dala jen jedno kolo.“ V prvních kolech si Kateřina nevedla vůbec špatně – byla čtvrtá a pátá.

A v jaké formě se před Courchevel cítí? „Samozřejmě to není tam, kde loni tuhle dobu. Ale už se blížím tam, kde bych chtěla být. Věřím víc nejen tomu kolenu, ale i sama sobě. Pořád mám rezervy na strmém kopci, ale to se časem srovná,“ uvedla Kača.

Ve středu je na programu v Courchevel paralelní slalom. Startovat v něm bude Martina Dubovská a Gabriela Capová. Dobrý trénink na tento závod měly v sobotu v Evropském poháru na Kronplatzu, kde obě obsadily 17. místo. „Trochu mě zklamalo, že jsem na EP nedošla dál, moje chyba. Prohrála jsem si to v první jízdě před cílem, odvetnou jízdu už jsem totiž vyhrála, ale nestačilo to. Musím se poučit, abych ve středu v Courchevel byla rychlá.“ řekla Martina Dubovská, jejíž cílem je bodovat.

Gábina Capová předpokládala, že se kvalifikační kolo uskuteční v klasickém slalomu. "Proto jsem se na jeho trénink poslední dny s trenérem zaměřili. Jede se ale v terčovém slalomu. Teď jsem nějaký trénink měla, tak zkusím zabojovat," je odhodlaná Gábina.

SP v Courchevel sledujte v přímém přenosu na Eurosportu. Úterní obří slalom: první kolo od 10.15 hod., druhé od 13.15 hod. a paralelní slalom ve středu od 17.45 hod.

(EK)

Photo: archiv K.Pauláthová

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska