Český pohár v Karlově za námi, po třídenní pauze pokračujeme v Albrechticích

5 min 35 s

Karlov, konkrétně SKI AREÁL Klobouk, hostil o víkendu 14. – 15. ledna druhé závody Českého poháru v alpských disciplínách. Jednalo se, stejně jako v prosincovém úvodním klání soutěže, o dva slalomy. Nyní se ČP pouhé tři dny po Karlově přesouvá na Tanvaldský Špičák do Albrechtic v Jizerských horách, kde na závodníky čekají vedle dvou slalomů také premiérové dva obří slalomy. Závodit se bude od čtvrtku 19. ledna do neděle 22. ledna.

V Karlově se na start slalomů postavilo 137 závodníků z deseti zemí. Kateřina Kotrlová, bývalá členka reprezentačního výběru, která se letos po delší zdravotní pauze vrátila k závodění, si odvezla dvě vítězství. Po oba dva dny se na druhém místě umístila Belgičanka Elle Kempenaersová. Třetí byla první den Tereza Zahálková, v rámci ČP brala 80 bodů za druhé místo a šestá v závodě Klára Pospíšilová získala do ČP 60 bodů za třetí místo. Druhý závodní den se Zahálková umístila z Češek druhá, celkově i se zahraničními účastnicemi byla pátá a třetí z Češek byla Klára Kašparová, ve FIS závodě šestá. 3. místo ve FIS závodě patřilo druhý den Polce Julii Wlodarczykové.

Mezi muži v sobotu zvítězil Michal Staszowski před Lukášek Václavíkem a Markem Vašulínem. Nedělní prvenství patřilo Danielu Paulusovi, druhé místo bral Adam Kotzmann a třetí byl Slovák Miroslav Jaroščák. Hned za ním, ale v ČP třetí, skončil Václavík.

Vedení českého poháru se v ženách náskokem pouhých 5 bodů ujala s 205 body Tereza Zahálková pronásledovaná na děleném druhém místě Kateřinou Kotrlovou a Gabrielou Capovou, které mají po 200 bodech. V mužích se těsného desetibodového vedení ujal Daniel Paulus (280 bodů) před Michalem Staszowskim (270 bodů) a Lukášem Václavíkem (200 bodů).

Po třídenní pouze Český pohár pokračuje 19. ledna na obřím slalomem na Tanvaldském Špičáku s pořadatelským týmem TJ bižuterie Jablonec. Velkým favoritem všech čtyřech závodů bude domácí závodník a reprezentant ‚A‘ týmu dospělých Ondřej Berndt. Konkurovat mu bude reprezentační kolega Filip Forejtek a nadějný junior Jan Zabystřan, kterému se zase budou lepit na paty další juniorští reprezentační kolegové domácí Jan Ouvín, dále Jan Straka, Tomáš Klinský a Patrik Benc. V ženách patří k favoritkám v obřím slalomu Karolína Kloučková a pronásledovat jí budou juniorky Aneta Vetrová s Klárou Pospíšilovou, ve slalomu je nejvýše nasazenou juniorská reprezentantka Petra Kotrlová, k širšímu okruhu favoritek lze počítat další nadějnou juniorku Nikolu Bubákovou, dále setru Petry a vítězku posledních dvou slalomů Kateřinu Kotrlovou a Veroniku Rudolfovou.