České juniorky kompletně ovládly obří slalom CIT na Passu San Pellegrinu

4 min 34 s

Aneta Vetrová, Klára Gašparíková a Jolana Vrzalová – to je pořadí na prvním, druhém a třetím místě druhého obřího slalomu kategorie CIT v Itálii. V TOP15 se přitom během dvou dnů umístilo dalších šest českých lyžařek a tři lyžaři. Pro mnohé z nich to znamená nejlepší body sezóny. Gratulujeme.

Pro Anetu Vetrovou, která zvítězila znamená 50,59 druhé nejlepší body kariéry a zatím nejlepší v této sezóně. Klára Gašparíková (*2001, tedy 1. rokem juniorka) dokonce první den po prvním kole vedla. „V druhém kole trochu psychicky neunesla, že by takový závod mohla vyhrát a druhé kolo pokazila,“ říká její máma Pavlína. Klára první den klesla z 1. na 6. místo, i tak si ale vyjela své dosud nejlepší body 49,66. Ty doplnila 2. místem na druhý den a svým druhým nejlepším výsledkem 54,02 FIS bodů. Nejlepší body kariéry 56,55 si 3. místem vyjela Jolana Vrzalová, své dosavadní maximum vylepšila o celých osm bodů.

Nina Zbořilová si na 7. a 13. místě vyjela 2x 61 FIS bodů, její nový bodový průměr 61,39 znamená zlepšení o pět bodů. 7. první den skončila Nikola Bubáková za 49,74 FIS bodů, což jsou pro letošek, kdy závodí s přetrženým předním zkříženým vazem, její třetí obřákové body. První den na 9. místě a druhý den na 13. se umístila Martina Šulcová. Letos zatím stihla jen pět závodů a body 54,33 ji mohou těšit, neboť jsou nejlepšími v její kariéře. Na 10. a 14. místě se umístila Aneta Fleischerová za 62,37 a 65,79 FIS bodů, což v jejím případě představuje velký skok o pětadvacet bodů. Barbora Nováková si na 11. místě zapsala 67,83 a o den dříve 69,04. Výsledek představuje kariérní maximum zlepšení o necelých šest bodů. Dvanáctá Helena Schrommová se po komplikované zlomenině bérce v obřáku teprve rozkoukává, přesto 68,40 a 73,95 z předchozího dne jsou jejími dosud nejlepšími. V další listině bodů se zlepší o celých osmdesát sedm bodů. Body si zlepšila také za 20. a 28. místo mladá (*2001) Veronika Vanická.

V mužích se v TOP15 umístili první den Jan Koula na 9. místě za 52,68 FIS bodů, což jeho třetí nejlepší výsledek a Adam Provazník na 10. a 12. místě za 52,55 a 55,63 FIS bodů.