Bankovi o devět setin unikla první třicítka ve sjezdu SP v Lake Luise, Strachová v Aspenu v obřím slalomu na 45. místě

4 min 18 s

V sobotu skončil Ondřej Bank ve sjezdu Světového poháru FIS v alpském lyžování na 32. místě, Šárka Strachová s krutě vysokým startovním číslem 59 nepostoupila do druhého kola obřího slalomu v Aspenu a skončila na 45. pozici.

Závod mužů ve sjezdu v Lake Luise ukázal, jak se špička srovnává a časové rozdíly se zkracují: i v takto dlouhém rychlostním sjezdu se celá první padesátka závodníků vešla do rozmezí dvě a půl vteřiny! Ještě před několika lety by takový rozdíl byl pět vteřin a více ... Ondra byl ve chvíli, kdy dojel do cíle, na 29. pozici, ale ještě se před něj několik soupeřů vklínilo. Více než tříkilometrový sjezd s převýšením téměř osmi set metrů se jel za velkého mrazu při teplotách kolem minus dvaceti, čemuž odpovídá i "válečné" Bankovo maskování na fotografii. Jeho výkon a hlavně časový odstup na vítězného Nora Kjetila Jansruda je nicméně velkým příslibem jak pro rychlostní disciplíny, tak do kombinačních závodů. Ondra jel vyrovnanou jízdu bez velkých výkyvů, všechny jeho mezičasy se pohybovaly kolem třicátého místa. Dnes Bank startuje v Lake Luise v superG SP s číslem 28, a i to mu jistě pomůže k lepšímu výsledku.  Oficiální výsledky závodu najdete zde:  WC 2015 Lake Luise DH.

Šárka Strachová se snaží kromě slalomu prosazovat i v obřím slalomu, ale vysoké startovní číslo v této disciplíně ji zatím v tomto snažení limituje. Navíc bylo první kolo postaveno hodně rychlostně, druhé, více technické a zatočené, by jí jistě vyhovovalo více. Oficiální výsledky závodu najdete zde: WC 2015 Aspen GS L Česká reprezentantka alespoň pošetřila síly na dnešní slalom, kde startuje s osmičkou a věříme, že úspěšně naváže na sedmé místo z prvního slalomu SP v Levi. S číslem 50 se představí také druhá česká reprezentantka Martina Dubovská.

Sledujte EUROSPORT: 17:45 - slalom ženy, 19:00 - superG muži, 21:00 - slalom ženy, druhé kolo (tento poslední přenos bude na ESP2)