×
Alpské lyžování: česká výprava odjíždí na MSJ do Davosu

Alpské lyžování: česká výprava odjíždí na MSJ do Davosu

28.01.2018

Česká výprava v alpském lyžování dnes odjíždí na světový juniorský šampionát konaný ve švýcarském Davosu 28. ledna - 8. února. Před odjezdem ladili formu na čtyřdenním soustředění ve Špindlerově Mlýně. Skiareál vyšel českým reprezentantům maximálně vstříc a ti díky tomu mohli doladit poslední detaily. Skiareálu Špindlerův Mlýn tímto děkujeme.

Jmenovitá nominace MSJ Davos 2018

Juniorky:

Petra Kotrlová            slalom, obří slalom, týmová soutěž

Elese Sommerová      slalom, obří slalom, týmová soutěž

Junioři:

Filip Forejtek        sjezd, super-G, alpská kombinace (dodatečně bez GS a SL)

Jan Zabystřan       sjezd, super-G, alpská kombinace (dodatečně bez GS a SL)

Tomáš Klinský      sjezd, super-G, alpská kombinace, obří slalom, slalom

Jan Sraka               sjezd, super-G, alpská kombinace, obří slalom, slalom

Patrik Benc           sjezd, super-G, alpská kombinace, obří slalom, slalom

Jan Ouvín              alpská kombinace, obří slalom, slalom

Jiří Milata              sjezd, super-G

Největšími želízky v ohni české výpravy jsou Forejtek se Zabystřanem. „Mým cílem je zajet do 10. místa a je mi jedno, ve které disciplíně to bude a pak mám také svůj osobní plán, o tom ale nechci mluvit, bude záležet jak mi tam sednou tratě,“ říká Filip Forejtek.

Soustředění ve Šindlerově Mlýně, konané 24. – 27. ledna se kromě většiny nominovaných závodníků zúčastnili i další členové juniorské reprezentace, kteří na MSJ nejsou nominováni. Jmenovitě Klára Pospíšilová, Nikola Bubáková a na trénink super-G dorazili také Jan Koula, Adam Klíma a Martin Bláha. Plus sestavu doplnil člen „A“ týmu mužů Ondřej Berndt.

„V průběhu soustředění se ukázalo, že se z původně juniorského soustředění v podstatě stalo soustředění větší části mužské olympijské výpravy,“ sdělil nám šéftrenér Jan Fiedler s tím, že ve čtvrtek 25. ledna se po realokaci kvót Filip Forejtek a Honza Zabystřan dozvěděli radostnou zprávu, že jedou na Zimní olympijské hry. „Měli velkou radost, už totiž s Olympiádou přestali počítat,“ říká Honza Fiedler. Ondra Berndt měl nominaci jistou již od úterka, po přidělení místa vzhledem k našemu startu v Team Event.

Soustředění se povedlo a tréninky určitě přispěli k doladění formy  před vrcholnými akcemi sezóny. Malá komplikace přišla hned v úvodu, když dlouho očekávaný trénink na medvědínské černé sjezdovce musel být zrušen, protože na lanovce namrzalo lano.

Nejkvalitnější tréninky proběhly ve čtvrtek (SG na červené sjezdovce) a v pátek (obří slalom na Černé sjezdovce ve Svatém Petru, kdy podložka zmrzla.

Druhou fází byl první dva dny slalom na Stohu a v pátek paralelní slalom na Hřišti ve Sv. Petru.

Rádi bychom tímto poděkovali Skiareálu Špindlerův Mlýn za poskytnutí nadstandartních tréninkových možností.

Vážíme si, že  i při naplněnosti Areálu nám byl  poskytnutý potřebný tréninkový prostor a čas.

Vzhledem k nominaci Jana Zabystřana a Filipa Forejtka na OH bude jejich závodní program upraven tak, že nepojedou točivé disciplíny. Jejich odhlášení ze startu v točivých disciplínách bohužel nelze nahradit, protože akreditační systém MSJ se uzavřel dne 22. ledna 2018.

Všem přejeme hodně štěstí a co nejlepší výsledky. Kompletní program MSJ najdete zde.

(EK ve spolupráci s JF)

Photo: CzechSki

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska