ALLIANZ Český pohár 2015: ve slalomech v Karlově vládla Smutná, mezi muži zvítězili Berndt a Kotzmann

5 min

Dvěma slalomy mužů a žen pokračoval o uplynulém víkendu 31. ledna - 1. února 2015 v Karlově pod Pradědem ALLIANZ Český pohár v alpských disciplínách 2014-15.

Dvě vítězství si připsala Michaela Smutná, v sobotu mezi muži vyhrál Ondřej Berndt a v neděli Adam Kotzmann. Zvláště sobotní vítězství Smutné bylo rozdílem tři a půl vteřiny velmi výrazné: "První den byl vážně super. Ani jsem neměla pocit, že bych jela o tolik líp než ostatní holky, ale asi mi to sedlo. Sama jsem byla hodně překvapená, že mám takový náskok. Na neděli jsem vyměnila lyže, měla jsem startovní číslo 14 a i když se pořadatelé snažili, tak trať už se někde rozbila. A i ze svojí jízdy jsem měla pocit, že jedu tak napůl plynu. Nedělní druhé kolo stavěl Fin, postavil to těžší než předchozí slalomy, a to mi sedlo, už na prohlídce jsem si říkala, že bych mohla jet líp - a povedlo se," popsala Míša své oba závodní dny. "Jela jsem do Karlova hlavně kvůli bodům do hodnocení ALLIANZ Českého poháru, a FIS body, které jsem si sjela, byly milým prekvapením," dodala.

Pořadím mezi ženami zamíchala početná finská výprava, níže tedy naleznete pořadí našich dle hodnocení v rámci domácího poháru, u děvčat je v závorce uvedeno jejich pořadí v závodě celkově:

Oficiální výsledky závodů najdete zde

V celkovém pořadí ALLIANZ Českého poháru vede mezi muži výrazně Adam Kotzmann (360 bodů) před vyrovnanou dvojicí Filip Forejtek (160) a Jan Zabystřan (159), mezi ženami drží vedení Veronika Čamková (320) , dotahuje se na ni Michaela Smutná (285), která předstihla třetí Pavlu Klicnarovou.

Nejlepšími juniory jsou Filip Forejtek a Veronika Čamková, nejlepším oddílem se průběžně stává SKI Šumperk.

Stav ALLIANZ Českého poháru najdete zde.

(AH)

Seriál závodů v alpských disciplínách - ALLIANZ Český pohár - se jako dlouhodobá soutěž koná již řadu let a má velkou tradici. Nejlepší čeští závodníci měří po celou sezónu své síly ve všech disciplínách, od slalomu přes obří slalom k superG a na něj navazující superkombinaci.  Vysoká úroveň a formát závodů je možná také díky sponzorům a zejména titulárnímu partnerovi ALLIANZ.