×
Alpské disciplíny
Evropský pohár Andalo: Gabriela Capová poprvé v kariéře v TOP10 v obřím slalomu!

13.12.2018

Česká reprezentantka Gabriela Capová ukazuje, že i obří slalom je její silnou disciplínou. Poprvé v kariéře v něm v Evropském poháru bodovala a to hned výsledkem v TOP10, když italském Andalu vybojovala 9. místo. Gratulujeme! V PE poprvé v kariéře zvítězila Maryna Daniel Gasienicová (POL) před Clarou Direzovou (FRA) a Magdalenou Fjällströmovou (SWE).

Kvalitní a vydatný trénink, hodnotí Záhrobský soustředění žáků v Soldě

13.12.2018

Republikový výběr žactva má za sebou další soustředění. V italském středisku Solda se mladí čeští alpští lyžaři na začátku prosince věnovali především tréninkům super-G a kombinace. „I přes velký počet závodníků se nám podařilo zajistit kvalitní a objemově vydatný trénink,“ pochvaluje si trenér Petr Záhrobský.

Krýzl se probral 2. místem v obřím slalomu na FEC, 3. byl Zabystřan a Pauláthová 6. v Kanadě

13.12.2018

Kryštof Krýzl se rozhodl závodit v Číně ještě v jednom obřím slalomu a dobře udělal, neboť zajel 2. místo a může tak odjíždět částečně spokojen. Další bedny dobyl Jan Zabystřan, s výjimkou jednoho závodu (4. místo) obsadil ve všech ostatních dokončených stupně vítězů. A do třetice Kateřina Pauláthová v Kanadě na Severoamerickém poháru (NAC) hlásí návrat v obřím slalomu – s vysokým číslem 37 skončila a 6. místě za 19,23 FIS bodů.

Pauláthová zajela v NAC kvalitních 18,91 FIS bodů v SG, Berndt v dalším FEC SL třetí, Capová na FIS závodech také třetí

11.12.2018

Svůj zdaleka nejlepší bodový výsledek za poslední dvě sezóny napříč všemi disciplínami si v Severoamerickém poháru vyjela v super-G česká reprezentantka Kateřina Pauláthová. Odpovídá zhruba šestapadesátému místu na světě, ale k tomu bude potřeba ještě druhý podobně zajetý závod. Každopádně gratulujeme! Další gratulace putuje do Číny Ondrovi Berndtovi za 3. místo ve druhém SL FEC a 13,30 FIS bodům a do třetice Gabriela Capová obsadila 3. místo v obřím slalomu FIS na italském Kronplatzu.

Druhým místem a 10,37 FIS body rozšířil portfolio českých úspěchů v Číně Ondřej Berndt

10.12.2018

Český tým alpských lyžařů se v Číně přesunul z Wanlongu do střediska Taiwoo, kde po dvoudenní přestávce pokračuje série Far East Cupu (FEC). První závod - zvlášť jeho první kolo – sedl Ondřeji Berndtovi. Vyjel si druhé nejlepší body sezóny i kariéry a průměrem se poprvé v životě dostává pod deset FIS bodů. Gratulujeme. Jan Zabystřan bohužel nedokončil první kolo a Kryštof Krýzl obsadil desáté místo. Tereza Nová skončila pátá a vyjela si své dosud nejlepší body.

Martina Dubovská nedokončila paralelní slalom ve Sv. Mořici

09.12.2018

Už v prvním kole skončila pouť za body Světového poháru české reprezentantky v alpském lyžování Martiny Dubovské. Vyhrála opět Mikaela Shiffrinová (USA), která ve finále těsně porazila Petru Vlhovou a získala tak už 48. výhru v kariéře. Třetí místo vybojovala po horším kvalifikačním čase (31.) Wendy Holdenerová (SUI). Slalom mužů ve Val d’Isere byl pro silné nárazy větru zrušen.

Ledecká si po chybách ze Sv. Mořice odváží dva body za 29. místo, Paulus ve Val d’Isere neboduje

08.12.2018

Ester Ledecká na Světovém poháru v super-G ve Svatém Mořici boduje. Plní tak základní cíl, o kterém mluvil její trenér Tomáš Bank. Nicméně na trati udělala dvě velké chyby a nebýt jich – hlavně té poslední, mohla pomýšlet na TOP10. Daniel Paulus v obřím slalomu ve Val d’Isere nepostoupil do druhého kola.

Alpské lyžařky Ester Ledecká a Martina Dubovská startují o víkendu v SP ve Svatém Mořici

07.12.2018

Ester Ledecká pojede v sobotu super-G a Martina Dubovská v neděli paralelní slalom, ve Val d’ Isere se představí Daniel Paulus. Před sobotním super-G jsme si povídali s trenérem Ester Tomášem Bankem. V rozhovoru mluvil nejen o vyhlídkách na Sv. Mořic, ale vrátil se také k závodům v Lake Louise.

Povedený vstup juniorské reprezentace do sezony v rychlostních disciplínách

06.12.2018

Juniorská reprezentace se v termínu 25. - 30. listopadu vrátila do italské Soldy především kvůli tréninku rychlostních disciplín. „Italské středisko poskytovalo momentálně v dosažitelném okolí nejlepší podmínky pro trénink super-G i sjezdu, kdy trať dle stavby měla délku 1:15 až 1:20 minuty,“ říká šéftrenér juniorů Jan Fiedler.

Stupně vítězů pro Zabystřana a Pauláthovou na kontinentálních pohárech v Číně a v Kanadě

05.12.2018

Českému reprezentantovi v alpském lyžování Janu Zabystřanovi se na úvod letošní sezóny opravdu daří. Po včerejším vítězství ve slalomu Far East Cupu v Číně dnes přidal 2. místo a vyjel si druhé nejlepší body kariéry. Ondřej Berndt skončil šestý a Kryštof Krýzl nedokončil druhé kolo. Na Severoamerickém poháru v Lake Louise vybojovala Kateřina Pauláthová ve sjezdu 3. místo. Gratulujeme

Slalomářka Capová těsně pod stupni vítězů v Evropském poháru!

04.12.2018

Ve druhém slalomu Evropského poháru v norském Trysilu česká reprezentantka Gabriela Capová vyrovnala svůj nejlepší výsledek kariéry v této soutěži. Skončila na 4. místě, od vítězství jí dělilo jen sedmnáct setin a odměnou jí je excelentních 7,65 FIS bodů. O něco lepší body 7,30 zajela jen loňskou sezónu v Far East Cupu na Jižním Sachalinu, ale všichni víme, že Evropský je svou náročností trochu jinde a právě proto – nehledě na matematiku - je dnešní výsledek tolik cenný.

Alpští lyžaři Zabystřan a Berndt ovládli slalom Far East Cupu v Číně

04.12.2018

Skvělé zprávy přicházejí z Číny. Čeští reprezentanti byli v úvodním slalomu FEC (Far East Cup) úspěšní a dobyli nejen dva nejvyšší stupně vítězů, ale získali i životní FIS body! Teprve dvacetiletý Jan Zabystřan vyhrál o dvě setiny před svým kolegou Ondřejem Berndtem a Kryštof Krýzl skončil pátý.