
Šárka Záhrobská bronzová na ZOH 2010!
Po 26 letech se české alpské lyžování dočkalo olympijské medaile. Je z bronzu a zasloužila se o ní ve slalomu Šárka Záhrobská a její tým. Gratulujeme!
Novinky
Čeští a norští sjezdaři se setkali v rámci Natland Golf Tour
28.06.2009
|
Stejně jako v loňském roce i při letošním ročníku Natland Golf Tour nechybí jako aktivní účastníci těchto turnajů čeští sjezdaři. Na sobotní klání v libereckém golf resortu Ypsilonka si navíc pozvali i své norské kolegy, se kterými se pravidelně potkávají při závodech Světového poháru a dalších významných mezinárodních akcích. |
"Jsme moc rádi, že jsme se mohli turnaje zúčastnit. Hned po skončení sezóny jsme začali s přípravou na tu nadcházející - posledních šest týdnů jsme tvrdě trénovali fyzičku v Oslu, tréninky byly i třífázové, teď jsme dostali měsíc volna a díky tomu jsme mohli dorazit do České republiky," prozradil Lars Elton Myhre, jeden z elitních slalomářů a kombinátorů současného alpského lyžování. "Budeme-li příští rok pozváni, určitě na turnaj přijedeme," dodal Kjetil Jansrud, který za oba norské reprezentanty poděkoval jak organizátorům turnaje, tak členům českého sjezdařského týmu, bratrům Bankovým a Filipovi Trejbalovi, jež byli průvodci skandinávských borců v průběhu jejich pobytu v ČR.
"Kjetil i Lars jsou naši kamarádi, jsou to pohodáři a vynikajicí sjezdaři. Sice jsme občas během turnaje lovili míčky v lese, ale jinak jsme si na hřišti užili hodně legrace,” pochvaloval si Filip Trejbal a Ondřej Bank doplnil jednu perličku. “Kluci si kvůli turnaji zakoupili i speciální čepice. Zdůvodnili to s nadsázkou tak, že kdyby náhodou turnaj nevyhráli, tak budou aspoň zvoleni jeho největšími elegány," - viz společné foto českých a norských sjezdařů. Bohužel na fotografii chybí Kryštof Krýzl, jehož o start na turnaji připravilo zranění a jemuž všichni účastníci turnaje alespoň na dálku poslali pozdravy do nemocnice v Hamburku, samozřejmě s přáním brzkého uzdravení!

Sobotní turnaj v libereckém golf rezortu Ypsilonka byl v pořadí druhým v rámci Natland Golf Tour 2009. Soutěžilo se v celkem pěti kategoriích, jednu z nich (muži s handicapem 0-16) vyhrál i český sjezdař Ondra Bank.
Třetí kvalifikační turnaj Natland Golf Tour 2009 proběhne 12. září na golfovém resortu Kunětická Hora, ti nejlepší pak postoupí do finále, které se uskuteční v polovině října na jednom z nejatraktivnějších PGA hřišť ve Španělsku, v pětihvězdičkovém resortu La Cala.
Autor: Daniel Tichý











