×
Svátek freeski v Česku. Pec pod Sněžkou o víkendu přivítá Evropský pohár

Svátek freeski v Česku. Pec pod Sněžkou o víkendu přivítá Evropský pohár

22.03.2017

Už v pátek odstartuje největší závod ve freestyle lyžování na území České republiky. Pec pod Sněžkou o víkendu přivítá Evropský pohár ve slopestylu.

Evropský pohár v Peci pod Sněžkou je oficiální závod pod mezinárodní lyžařskou federací FIS. V sobotu se v českém středisku kromě domácích závodníků představí i množství elitních freestyle lyžařů nejen z celé Evropy, ale například také z Argentiny.

„Čeká nás jedna z největších mezinárodních akcí ve freeski, které Česká republika kdy hostila. Evropský pohár se tu pojede historicky vůbec poprvé. Jsme rádi, že jsme od FIS dostali důvěru a můžeme takový závod uspořádat. Představí se tady skvělí jezdci, rád bych pozval všechny diváky, protože se rozhodně bude na co koukat,“ říká organizátor závodu a trenér české slopestylové reprezentace Roman Dalecký.

Evropský pohár začne už v pátek, kdy je v Peci pod Sněžkou na programu oficiální trénink. Boj o FIS body naplno vypukne v sobotu. Dopoledne čekají závodníky a závodnice dvě kvalifikační jízdy, od tří hodin odpoledne se pak pojedou finále.

Hned v neděli 26. března v Peci pod Sněžkou na Evropský pohár však naváže O'Neill mistrovství České republiky by Sony ve freeski slopestyle, které bude zároveň poslední zastávkou českého poháru této sezony. Partneři