×
Skicrossařka Nikol Kučerová bere na olympijských hrách 14. místo

Skicrossařka Nikol Kučerová bere na olympijských hrách 14. místo

23.02.2018

Nikol Kučerová si vylepšila své olympijské maximum ze Soči. Česká skicrossařka v jihokorejském Pchjongčchangu postoupila z osmifinále a o postup bojovala i ve čtvrtfinále, mezi nejlepších osm se však nedostala a obsadila celkové 14 místo.

Jediná česká akrobatická lyžařka na olympijských hrách odstartovala své působení v Pchjongčchangu úspěšnou čtvrteční kvalifikací, ve které zajela na třináctý nejrychlejší čas. Ten jí přisoudil účast ve čtvrtém osmifinálovém heatu, kde Kučerová narazila na favorizovanou Švédku Sandru Näslundovou a Julii Eichingerovou z Německa.

Kučerová odstartovala dobře, celou trať se držela za švédskou konkurentkou na druhém místě s výrazným náskokem před třetí Eichingerovou a s přehledem si až do cíle pohlídala postupovou pozici. Bylo tedy jasné, že si vylepší své olympijské maximum, před čtyřmi lety v Soči její cesta závodem skončila právě už v osmifinále.

Ve čtvrtfinále se česká reprezentantka vedle Näslundové utkala také s další adeptkou na medaili Fanny Smithovou ze Švýcarska, kvarteto závodnic doplnila Francouzka Marielle Bergerová-Sabbatelová. V první polovině trati se Kučerová pohybovala na třetím místě a začala se mohutně dotahovat na Näslundovou. Prala se o druhé postupové místo, při předjížděcím manévru se ale dostala do nevýhodné pozice a nakonec jí předjela i Bergerová-Sabbatelová.

Čtvrtfinále tedy Kučerová dojela na čtvrtém místě a celkově brala 14. pozici. Závod stejně jako kvalifikaci naprosto ovládly reprezentantky Kanady. Vítězka kvalifikace Marielle Thompsonová sice hned v osmifinále po pádu nečekaně skončila, zastoupily jí však týmové parťačky Kelsey Serwaová, která brala zlato, a Brittany Phelanová, jež skončila stříbrná. Bronz urvala přemožitelka Kučerové ze čtvrtfinále Fanny Smithová ze Švýcarska.       Skicross

Slopestyle

Aerials