×
Na Bílé proběhl skicrossový víkend v rámci olympijského festivalu

Na Bílé proběhl skicrossový víkend v rámci olympijského festivalu

15.02.2018

Ve ski areálu Bílá se v rámci olympijského festivalu představil skicross široké veřejnosti. Členové Czech skicross teamu v čele s reprezentantem Jiřím Čechem se během celého víkendu věnovali dětem i dospělým, kteří si skicross chtěli vyzkoušet.

„Ve spolupráci s místním ski areálem vedeným panem Vrzgulou se i přes nepřízeň počasí nakonec podařilo vyrobit dostatek sněhu pro stavbu trati. Od středy 7. 2. náš CST začal se stavbou startovací brány, trati a bezpečnostních sítí. V podvečer 9. 2. bylo vše připraveno tak, abychom mohli o víkendu rozběhnout plánovaný program,“ uvedl Petr Konieczny z Czech skicross teamu.

Od sobotního rána probíhala registrace a jízdy pro širokou veřejnost pod vedením našich trenérů. Součástí jízd byla ukázka startů a techniky jízdy v trati v podání juniorských reprezentantů. Hlavním mentorem byl reprezentant a vítěz Univerziády Jiří Čech, který se s týmem věnoval všem příchozím - malým i velkým - individuálně.

Akce probíhala za velkého zájmu veřejnosti, svědčí o tom i zájem ski areálu ponechat trať včetně startovacího zařízení i na další dny pro trénink dětí a veřejnost. „To je snad to největší naplnění myšlenky olympijských festivalů, umožnit sportovat všem každý den. Akci hodnotíme velmi pozitivně, nedošlo k žádným zraněním a vše fungovalo, jak mělo. Spolupráce s týmem ČOV na místě pod vedením Radima Kofránka byla bezchybná,“ uvedl Konieczny s tím, že součástí byla i instruktáž a jízdy snowboardcrossu s českým týmem vedeným Tomášem Pazderou.

Reportáž České televize z příprav naleznete zde

Fotogalerie
Video


Skicross

Slopestyle

Aerials