×
Šestá Kučerová: Dokázala jsem si, že můžu soupeřit s těmi nejlepšími

Šestá Kučerová: Dokázala jsem si, že můžu soupeřit s těmi nejlepšími

21.12.2017

Úvodní nezdary sezony si bohatě vynahradila druhým nejlepším výsledkem kariéry. Skicrossařka Nikol Kučerová ve Světovém poháru v Innichenu obsadila šesté místo, navzdory tomu, že jí před kvalifikací trápily zdravotní problémy. „Dokázala jsem si, že můžu soupeřit s těmi nejlepšími, a to je před olympiádou ohromně důležité,“ radovala se česká reprezentantka.

„Celkově jsem ohromně spokojená. I s ohledem na to, jak jsem se od začátku sezony plácala. Před každým závodem jsem měla fakt dobré tréninky, ale jakmile přišlo na kvaldu, tak to byla bída,“ popisovala. Právě v kvalifikacích se Nikol před Innichenem vůbec nedařilo.  „Asi to bylo nervozitou, nebo tím, že jsem to chtěla udělat ještě líp než v tréninku. A z toho většinou pramenily nějaké drobné chyby. Člověku to na sebevědomí nepřidá, vrtalo mi to hlavou, i když jsem se na to snažila nemyslet, a pak jsem byla o to víc nervózní před další kvalifikací,“ dodala.

Tentokrát to bylo v Itálii ale úplně jiné. V tréninku se cítila skvěle a dobrou náladu si dokázala přenést i do kvalifikace, ze které z 18. místa postoupila do hlavního závodu. „Věděla jsem, že jsem tady jezdila dobře, tréninky byly super. Vnímala jsem, že ze mě holky měly trochu respekt. V osmifinále jsem měla celkem pohodičku, vedla jsem už od startu, takže jsem si jela víceméně sama. Potom to bylo těžší a těžší,“ řekla osmadvacetiletá reprezentantka.

Do vyřazovacích jízd šla s dobrou taktikou a pozor si dávala především na jednu část trati. „Po startovní pasáži byla dvě eska, kde to byl čistý led. Většina holek s tím měla velké problémy. Já jsem věděla, že když to tam projedu čistě, tak naberu rychlost a před následnou klopenkou nebo hned po ní můžu soupeřky předjet. To se mi v podstatě ve všech jízdách povedlo,“ prozradila Kučerová.

Jediné, co Nikol na jinak povedeném závodním dni trochu mrzelo, bylo semifinále, ve kterém skončila třetí a přišla o možnost startovat ve velkém finále. „Tam jsem se honila s Kanaďankou Georgií Simmerlingovou, v podstatě celou trať jsem jí potkávala a hledala jsem cesty, jak jí předjet.  A když už jsem jí v dolní pasáži předskakovala, tak jsem se zamotala do její hůlky. To mě zpomalilo a už jsem neměla šanci jí předjet,“ popisovala. Náladu si však spravila v malém finále, kde dojela druhá a celkovým šestým místem si tak připsala druhý nejlepší výsledek kariéry.

Právě v Innichenu před sedmi lety zaznamenala své zatím životní maximum, když na totožném kopci brala třetí příčku. Žádnou hlubší souvislost v tom ale Kučerová nehledá. „Já ani nevím, čím to je. Teď se mi tady ta trať strašně líbila, byly tady větší skoky. Je to technicky nesmírně těžké, ale zároveň se hodně zatáčí. Tahle kombinace mi asi vyhovuje,“ uvedla.

Přitom nebylo daleko od toho, aby závod v Innichenu vůbec nejela. Před středeční kvalifikací jí totiž trápila bolest kolene. „Nejela jsem ani trénink a prostě jsem tu kvalifikaci potřebovala jenom sjet. Jela jsem na práškách a nebýt mé fyzioterapeutky Zuzky Polenecké, tak bych asi ani dneska nemohla startovat. Ale dala mě fantasticky dohromady,“ byla Kučerová vděčná.

V pátek je v Itálii na programu poslední závod tohoto roku. Do něj ale česká závodnice s největší pravděpodobností nenastoupí. Startovat bude pouze šestnáct nejlepších závodnic z kvalifikace. Jedna soupeřka se zranila, a tak Kučerová figuruje jedinou příčku od startovní listiny. „To je moje klasika, minulou sezonu se mi to stalo několikrát. Náladu si tím zkazit ale nenechám, jsem ráda, že jsem dneska zajela tak dobrý závod a strašně jsem si to užila,“ řekla.         

Teď už se těší na Vánoce s rodinou a po nich zase na olympijskou přípravu, do které půjde díky výsledku z Innichenu plná elánu. „Domů na Vánoce se mi pojede samozřejmě mnohem lépe. Přijedu s dobrou náladou, celá rodina mi dneska držela palce a těší se, až přijedu. Přes svátky se mi bude i líp trénovat, rozhodně mám ještě na čem makat, ale motivace je velká. Dokázala jsem si, že můžu soupeřit s těmi nejlepšími, a to je před olympiádou ohromně důležité,“ uzavřela Kučerová.Skicross

Slopestyle

Aerials