×
Nikol Kučerová vybojovala v Innichenu skvělé šesté místo!

Nikol Kučerová vybojovala v Innichenu skvělé šesté místo!

21.12.2017

Nikol Kučerová si dojela pro svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře! Česká skikrosařka se ve Světovém poháru v italském Innichenu probojovala až do malého finále, ve kterém obsadila druhou příčku, a celkově tak bere skvělé šesté místo.

Nikol se od začátku sezony nedařily kvalifikace, smůlu si však vybrala v předešlých závodech a v Innichenu už se zadařilo. Ve středeční kvalifikaci obsadila osmnácté místo a probojovala se do osmifinále hlavního závodu.

Česká závodnice šla do čtvrtečního závodu očividně s úlevou a odlehčenou hlavou, což se projevilo ve vyřazovacích jízdách. Svůj osmifinálový heat Kučerová vyhrála, dál jí doprovodila druhá Švédka Lisa Anderssonová, skončily naopak sedmá závodnice z kvalifikace Andrea Limbacherová z Rakouska a desátá Julia Eichingerová z Německa.

Cesta závodem pro Nikol neskončila ani ve čtvrtfinále. Ve své rozjížďce nestačila pouze na stříbrnou z kvalifikace Sandru Näslundovou, která suverénně vyhrála. Česká reprezentantka si však druhé postupové místo nenechala uzmout a pronikla mezi nejlepší osmičku závodnic.

V semifinále si první a druhé místo pohlídaly papírově nejsilnější Sandra Näslundová a Georgia Simmerlingová. Kučerová za zády nechala Italku Deboru Pixnerovou a dojela na třetí příčce.  Skvěle si pak vedla i v malém finále, kde nestačila pouze na Keisey Serwaovou z Kanady, dojela druhá a celkově tak obsadila šestou příčku.

Připsala si tak druhý nejlepší výsledek kariéry. Jejím maximem je třetí místo, které vybojovala v roce 2010 rovněž v italském  Innichenu. O tom, že jí místní trať svědčí, může česká závodnice přesvědčit i zítra, kdy je na programu další závod. Skicross

Slopestyle

Aerials