×
Nikol Kučerová skončila na MS ve čtvrtfinále. Obsadila 15. místo

Nikol Kučerová skončila na MS ve čtvrtfinále. Obsadila 15. místo

18.03.2017

Skikrosařka Nikol Kučerová odjíždí z mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů v Sierra Nevadě s patnáctým místem. Česká závodnice se ve čtvrtfinále prala o postup, její útok ale nakonec nevyšel. Jiří Čech neprošel z kvalifikace a obsadil 37. příčku

Kučerová prošla do závodu 14. časem v dopolední kvalifikaci. Ve čtvrtfinále narazila na velmi silné soupeřky Němku Heidi Zacherovou a Kanaďanky Marielle Thompsonovou a Indii Sherretovou. Vzhledem k výsledkům kvalifikace na ní navíc zbyla ta nejpomalejší brána.

Do závodu však odstartovala dobře a zařadila se na třetí místo s kontaktem na závodnice před ní. V jednu chvíli bojovala s Thompsonovou o druhé postupové místo. Zkušená kanadská olympijská vítězka ji však před sebe nepustila, a ačkoliv to zprvu vypadalo nadějně, česká závodnice nakonec dojela ve svém heatu na čtvrtém místě.

„Marielle o mě moc dobře věděla, je to zkušená závodnice. Zatlačila mě tam, kde je nejetý sníh, tam jsem se potom hodně zpomalila. Pak se na to navázaly další věci, které mi nevyšly, a těsně před cílem mě vzala ta čtvrtá, s tím už jsem nemohla nic dělat,“ řekla v cíli Kučerová. „Štve mě to hodně, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem s těmi dvěma dokázala závodit, nebylo to tak, že by mi ujely o vlak. Je to pro mě velká motivace do dalších závodů,“ dodala.

Závod nakonec ovládla Švédka Sandra Näslundová, která v souboji o zlato porazila stříbrnou Švýcarku Fanny Smithovou a bronzovou Francouzku Ophélii Davidovou. Také po závodě mužů hrála Švédská hymna, vyhrál Victor Öhling Norberg před Jamiem Prebblem z Nového Zélandu a Francoisem Placem z Francie. Jiří Čech kvalifikací neproklouzl, z 37. příčky ho od postupu dělilo pět míst a půl druhé sekundy.Partneři