×
Mladí freestyle lyžaři zazářili na FIS závodech v Německu

Mladí freestyle lyžaři zazářili na FIS závodech v Německu

21.03.2017

Mladí čeští freestyle lyžaři se začíná prosazovat ve světě. Na FIS juniorských závodech ve slopestylu, které byly minulý víkend na programu v Německu, čeští talenti vystoupali hned třikrát na stupně vítězů.

Celý závod byl poznamenán nepřízní počasí. Původně se měla jet v sobotu kvalifikace a v neděli samotný závod. Kvůli vydatnému dešti však musel být nedělní závod zrušen a výsledky se tak brali z odjeté kvalifikace. I přesto se ale českým závodníkům dařilo na výbornou.

V juniorském závodu v Německu startovali mladí freeskieři ročníku 1997 až 2006, FIS body přitom brali pouze závodníci mezi roky narození 1999 až 2003. Na to doplatila Češka Darina Zbořilová, která ovládla kategorii žen. V žebříčku FIS však nebyla klasifikována, protože spadá do ročníku 1997.

Skvělé výsledky si připsali také kluci. Štěpán Hudeček s přehledem vyhrál svoji kategorii pro ročníky 2003 a 2004, v celkovém FIS pořadí tak skončil na pátém místě. Další český závodník Jakub Roj vybojoval třetí příčku v žebříčku FIS.

„S výkony našich závodníků jsem naprosto spokojený. Předvedli tady i přes ty špatné podmínky skvělé jízdy. Byla to pro ně velká zkušenost, ukázali, že jsou konkurenceschopní a můžou se měřit se zahraničními jezdci.  Pro budoucnost českého freestyle lyžování je to jenom dobře,“ řekl trenér Pepé Kalenský.  

Fotogalerie


Partneři