×
Dokázala jsem si, že se můžu měřit s těmi nejlepšími, říká po MS Nikol Kučerová

Dokázala jsem si, že se můžu měřit s těmi nejlepšími, říká po MS Nikol Kučerová

18.03.2017

Bojovala o semifinále, jednu chvíli byl postup už hodně blízko. Jenže nepovedlo se, skikrosařka Nikol Kučerová skončila ve čtvrtfinále a na mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů obsadila celkové 15. místo. „Štve mě to, ale na druhou stranu jsem si dokázala, že se můžu měřit i s těmi nejlepšími,“ říká česká reprezentantka.

Z kvalifikace jsiprošla ze čtrnáctého místa. Byla jsi před závodem spokojená?

Kvalifikace byla zase docela pomalá. Celkově mi ty kvaldy moc nevycházejí. Budu na tom muset zapracovat v letní přípravě, protože to je věc, která mě pak v závodech strašně limituje. Když se nepodaří kvalifikace, tak si potom nevybírám bránu a zbyde na mě ta nejhorší. Zrovna dneska to byla brána, kterou celý den nikdo nejezdí, projede v ní jen pár heatů před námi, takže je vždycky pomalejší.

V závodě jsi ale v jednu chvíli bojovala o druhé postupové místo…

Start jsem měla celkem v pohodě, zařadila jsem se na třetí místo, což jsem měla v plánu. Přede mnou jely dvě skvělý holky Marielle Thompsonová a Heidi Zacherová, zkusila jsem to, byla jsem s nimi celou dobu v kontaktu. Marielle už jsem skoro měla. Ona o mně ale moc dobře věděla, je to zkušená závodnice. Zatlačila mě tam, kde je nejetý sníh, tam jsem se potom hodně zpomalila. Pak se na to navázaly další věci, které mi nevyšly, a těsně před cílem mě vzala ta čtvrtá, s tím už jsem nemohla nic dělat.

Jak moc takové vyřazení bolí?  

Štve mě to hodně, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem s těmi dvěma dokázala závodit, nebylo to tak, že by mi ujely o vlak. Je to pro mě velká motivace do dalších závodů.

Mistrovství světa provázela řada komplikací. Mělo to vliv na závod?

Na to, že jsme strašně bojovali s podmínkami a měli málo tréninků, se mi tady od čtvrtka jezdilo docela dobře. Trať sama o sobě nebyla tak těžká, ale je to strašně vysoko, navíc jsme všechny po celé sezoně už unavené. Bylo tady hodně zranění, mně šlo v první řadě o to zůstat zdravá až do konce sezony. To už se mi dlouho nepovedlo, takže jsem ráda, že letos to konečně vyšlo.

 Jak bys zhodnotila celou sezonu?

Uprostřed sezony jsem měla problémy, dost jsem bojovala sama se sebou. Měla jsem pocit, že snad neumím lyžovat. Nad vodou mě držely tréninky, ve kterých jsem věděla, že jsem dobrá. Ale závody se nedařily, byla jsem na tom psychicky špatně. Teď jsem si dokázala, že na ty nejlepší holky mám. Věřím, že mě to nakopne. Hlavně zůstat zdravá, absolvovat v pohodě celou letní přípravu a příští sezonu to bude dobré.   Partneři