×
Andrea Zemanová start na OH nestihne. Musí podstoupit další operaci kolene

Andrea Zemanová start na OH nestihne. Musí podstoupit další operaci kolene

15.12.2017

Zdraví jí nepustí na olympijské hry. Skikrosařka Andrea Zemanová musí podstoupit další operaci kolene a bohužel tak přijde o účast v závodu po pěti kruhy v Pchjongčchangu.

Co se týče zdraví, je Andrea velkou smolařkou. Dlouhodobě jí trápí problémy s koleny, lékaři jí už mnohokrát čistili zničené chrupavky, bolest se ale pokaždé vrátila. A tak se česká reprezentantka v září rozhodla pro radikální řez, další operace levého kolena si vyžádala poctivou několikaměsíční rehabilitaci. Přesto věřila, že se na olympiádu stihne připravit.

Věděla, že operaci se nevyhne ani pravé koleno, chtěla jí absolvovat až na jaře po olympijských hrách. Lékaři jí však v minulém týdnu doporučili, aby jí neodkládala, a nakonec zákrok podstoupí pět dnů před Štědrým dnem. Tím pádem start na únorových olympijských hrách s jistotou nestihne.

„Zkoušela jsem to do poslední chvíle. Věnovala jsem se intenzivně rehabilitaci. Účast na olympiádě je obrovská čest a vrchol v kariéře, ale zdraví je přednější. Je to samozřejmě nepříjemné, když se to takhle vleče. V našem sportu je potřeba skvělá kondička a hodně štěstí. To mi zatím chybí, ale bojuju. Chci se dát co nejdřív do kupy, abych byla na jaře fit,“ řekla Zemanová.  Partneři