×
Akrobatické lyžování
Andrea Zemanová končí. Slibnou kariéru zastavily problémy s koleny

17.04.2018

Andrea Zemanová končí s profesionální kariérou. Úspěšná česká skikrosařka, kterou bohužel provázelo množství zranění, se po opakujících se zdravotních peripetiích už do vrcholového lyžování nevrátí. „Po tom všem mi kolena neumožňují dál vrcholově sportovat. Každej rok byl v tomhle drsném sportu boj. Ale krásnej. Bolesti kompenzovaly ty nejhezčí zážitky,“ uvedla pětadvacetiletá závodnice.

REPORTÁŽ: Jak probíhalo finále Evropského poháru v Peci pod Sněžkou

17.04.2018

Zatímco většina národa o velikonočních svátcích lovila proutky na pomlázky a vopruzovala slepice kvůli vajíčkům, tak my měli úplně jiný starosti. Pec pod Sněžkou v Krkonoších totiž poslední březnovou sobotu hostila závěrečný finálový závod letošního Evropského poháru ve slopestylu - O´Neill Europa Cup 2018. To znamenalo jedno. Nejen, že se tady kompletně zakončila letošní sezóna Evropáků, ale hlavně taky bylo v plánu vyhlásit celkový krále a královny letošního ročníku, což pro nás byla čest, že se to mohlo uskutečnit právě v naší košatý republice. Pokud jste náhodou ve snowparku na sjezdovce Javor chyběli, nezoufejte. Teď si celý druhý ročník našeho Europa Cupu připomeneme…

Tečku za skicrossovou sezonou obstaral Český pohár a MČR na Plešivci

05.04.2018

V uplynulém víkendu proběhly ve Skiareálu Plešivec za podpory Karlovarského kraje poslední závody Českého poháru a zároveň mistrovství České republiky ve skicrossu. Počasí přálo a sněhové podmínky byly stále skvělé, takže finále se rozhodně vydařilo.

Na finále Evropského poháru v Peci bral Šimon Bartík stříbro

03.04.2018

Poslední březnová sobota byla v Peci pod Sněžkou ve znamení velkého finále FIS Evropského poháru s názvem O´Neill Europa Cup 2018. Rozhodovalo se zde o celkových vítězích, takže se do Pece sjelo 35 riderů z různých koutů Evropy – Rakouska, Slovenska, Ukrajiny, Španělska, Andory, Dánska, Finska, Itálie a největší zastoupení měli přirozeně jezdci z České republiky.

Boulaři zakončili sezónu na Tanvaldském Špičáku

31.03.2018

Třídenním závodním maratonem zakončili letošní sezónu čeští lyžaři v boulích. Na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách bojovali akrobati na špičkové trati o poslední body nejen do celkového hodnocení Českého poháru, ale také v rámci mezinárodního závodu FIS.

VH ÚAL 2018

VH ÚAL 2018

29.03.2018

VH ÚAL proběhne dne 19. 4. 2018 v Brně. Podrobnosti v pozvánce v sekci dokumenty - VH ÚAL

Elita freestyle lyžařů míří do Pece pod Sněžkou na finále Evropského poháru

21.03.2018

Po roce se do ČR opět vrací závod FIS Evropského poháru ve freeski slopestyle. Po úspěšném loňském prvním ročníku jsme se rozhodli uspořádat jeho další pokračování. Českým riderům a riderkám tak chceme dát možnost startovat v domácích podmínkám a zároveň jim dopřát konkurenci zahraničních závodníků.

Radek Palkoska vítězem FIS Slovakia Freeski Cupu na Jasné

20.03.2018

O víkendu vyvrcholila slovenská tour Slovakia Freeski Cup posledním čtvrtým závodem na Jasné, který byl jako vůbec první slopestylový závod u našich východních sousedů pořádán pod hlavičkou FIS.

Šimon Bartík si dojel pro nejlepší výsledek kariéry. Na finále SP ve slopestylu skončil 23

15.03.2018

Šimon Bartík si na úplný závěr sezony načasoval parádní formu. Český freestyle lyžař ve finále Světového poháru ve slopestylu obsadil v italském Seiser Almu 23. příčku.

Česká jízda na Evropském poháru ve slopestylu! Bartík byl druhý, Břeský čtvrtý

09.03.2018

Skvělé výkony předvedli čeští freestyle lyžaři na Evropském poháru ve slopestylu. Šimon Bartík ve slovinském Vogelu vystoupal na stupně vítězů, když obsadil druhé místo. Jeho reprezentačnímu parťákovi Vojtěchu Břeskému stupně vítězů těsně unikly a skončil čtvrtý.

V Peci pod Sněžkou proběhl druhý díl Czech Freeski Tour 2018

07.03.2018

V sobotu 24. února se v Peci pod Sněžkou jelo druhé kolo závodu Českého poháru ve freeski slopestyle O'Neill Czech Freeski Tour 2018, které sem bylo přesunuto z beskydské Karolinky.